Wyrób pieczątek Kraków- co warto wiedzieć?

Prawo obecnie nie wymaga by firma posiadała pieczątkę, nie zmienia to faktu, że jej posiadanie często jest po prostu wygodne. Pieczątka, jeśli się już na nią zdecydujemy musi spełniać kilka norm. Zanim więc zgłosisz się do firmy oferującej wyrób pieczątek Kraków zapoznaj się z naszymi radami.

Co powinno znaleźć się na pieczątce firmowej?

Posiadanie pieczątki firmowej jest bardzo wygodna. Prawo nie narzuca jej posiadania, ale w wielu przypadkach wymaga od przedsiębiorcy podawania pewnego, dość stałego zakresu danych. Zamiast każdorazowo je wpisywać w różne formularze można skorzystać właśnie z pieczątki firmowej. W tym celu na pieczątce firmowej powinny się znaleźć takie informacje jak:

  • w przypadku spółek osobowych: nazwa firmy, imię i nazwisko, dane adresowe siedziby oraz numer NIP;
    -w przypadku spółek prawa handlowego: nazwa spółki, dane adresowe siedziby, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego oraz wysokość kapitału.

Jakie cechy powinna spełniać pieczątka?

Warto pamiętać, że oprócz pomocy w formalnościach każda pieczątka jest też najprostszym rodzajem wizytówki, dlatego warto pamiętać by była przede wszystkim czytelna. Warto też rozważyć umieszczenie na niej miniatury firmowego loga. Zamawiając pieczątkę trzeba też dobrze przemyśleć czy wolimy taką w formie stempla, czy w naszym przypadku bardziej sprawdzi się automat samotuszujący. Większość punktów oferujących wyrób pieczątek Kraków pozwala zamówić również samą gumkę ze wzorem, jeśli z jakichkolwiek przyczyn mamy taką potrzebę. Sprawdź ofertę https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/pieczatki/ już teraz.

Comments are closed.